Firma programistyczna Sequoia oferuje wypłaty wynagrodzeń w Bitcoin

Wejście kryptowalut do głównego nurtu staje się z każdym dniem coraz bardziej imponujące. Teraz firmy pozwalają swoim pracownikom na otrzymywanie wynagrodzenia również w kryptowalutach. Na początku tego tygodnia Sequioa Holdings LLC., firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania, potwierdziła, że pozwoli pracownikom na otrzymywanie wynagrodzenia w kryptowalutach.

Odpowiadając na żądania pracowników

Zgodnie z komunikatem prasowym, firma z siedzibą w Reston w stanie Wirginia wyjaśniła, że pozwoli na częściowe wypłaty wynagrodzenia w Bitcoin, Ether i Bitcoin Cash.

T. Richard Stroupe, Jr, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy, wyjaśnił, że wielu jej pracowników stało się ostatnio bardziej entuzjastycznie nastawionych do kryptowalut. Wyczuwając ten wzrost uznania dla nowej klasy aktywów, firma ma nadzieję zapewnić pracownikom łatwą drogę do zdobycia ekspozycji na nie.

SEQUOIA BĘDZIE PŁACIĆ ZAINTERESOWANYM PRACOWNIKOM W BITCOINACH.

Nowy program umożliwi pracownikom firmy zajmującej się tworzeniem oprogramowania odroczenie części wynagrodzenia na dowolną z wyżej wymienionych kryptowalut.

Sequoia Holdings współpracuje z zewnętrzną firmą zajmującą się przetwarzaniem płatności, aby zatrzymać wszystkie obowiązujące podatki i dokonać również niezbędnych konwersji kryptowalut. Wszystkie płatności kryptowalutowe będą przechowywane w cyfrowym portfelu kontrolowanym przez administratora płac Sequoia.

Powolna wspinaczka

Podczas gdy kryptowaluty zyskały uwagę głównego nurtu, wypłata wynagrodzeń jest jednym z obszarów, w którym nieszczególnie udało im się złamać. Większość ludzi, którzy otrzymują swoje wypłaty w Bitcoin, zazwyczaj musi obejść konwencje i znaleźć sposoby na konwersję swoich pensji fiat na kryptowaluty zamiast tego.

W październiku ubiegłego roku Kengo „Ken“ Suzuki, znany gracz crossoverowej gry akcji walki Super Smash Bros. Ultimate, podpisał kontrakt z SBI e-sports, ramieniem gier japońskiego giganta finansowego SBI Holdings. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, Ken będzie teraz częścią oddziału SSBU SBI e-sports.

Ramię e-sportowe zostało założone w czerwcu 2020 roku, a we wrześniu ogłosiło, że będzie płacić swoim graczom w XRP. Wydaje się, że ruch ten był częścią misji SBI mającej na celu promowanie kryptowalut w Japonii, która obejmuje oddzielne partnerstwo z Ripple Labs. Podpisując jednego z najbardziej znanych graczy w kraju, SBI miało nadzieję posunąć się do przodu ze swoim pro-kryptowalutowym programem.

Wraz z SBI e-sports i Suzuki, gracz NFL Russell Okung trafił na pierwsze strony gazet w zeszłym miesiącu po tym, jak rzekomo otrzymał zapłatę w Bitcoin. Ofensywny lineman, który gra dla NFL w Carolina Panthers, ujawnił, że został wypłacony w Bitcoin, spełniając roczny wymóg.

Sportrac ostatecznie potwierdził, że Okung otrzymał tylko połowę swojej rocznej pensji w wysokości 13,25 miliona dolarów w Bitcoinach. Nawet przy tym, The Verge poinformował, że Okung jedynie przekonwertował połowę swojej pensji na Bitcoin. Powołując się na rzecznika NFL, źródło wiadomości wyjaśniło, że obóz Okunga dokonał konwersji po tym, jak on, jak każdy inny gracz, otrzymał wynagrodzenie w dolarach.